ربات کانگورو : همراه همیشگی شما

ربات کانگورو : همراه همیشگی شما

تکنو – اسم این ربات از همون جایی که مشخصه از اسم کانگورو الهام گرفته شده است و ظاهر اون هم شبیه یک کانگورو می باشد.

این ربات جذاب این هفته در ژاپن رونمایی شده و جالب تر اینکه این ربات دارای سه چرخ و قابلیت حرکت بوده و همانند یک منشی برای شماست.

این ربات ساخته ((شونجی یاماناکا)) از دانشگاه توکیو و ((تاکایوکی فوروتا )) از موسسه ربات های هوشمند می باشد.

این ربات مثل یک منشی می تواند دنبال شما هر جایی بیاید و وسایل سنگین شما رو تا منزل جا به جا کند. اما اگر خسته شدید و حوصله راه رفتن هم نداشتید ، این ربات با یک فرمان تبدیل به یک وسیله نقلیه شده و می تواند شما رو با سرعت ۱۰کیلومتر در ساخت به مقصد برساند.

اگرچه این ربات دارای سیستم تشخیص موقعیت مکانی و جهت یابی بوده اما این امکان برای شما وجود دارد تا به صورت دستی این ربات رو کنترل کنید.در حالت دستی شما می توانید موقعیت مکانی رو تعیین کرده و جا به جایی راحتی داشته باشید.

فوروتا می گوید : (( با این ماشین ما تصمیم گرفتیم دنیای تکنولوژی و حمل و نقل رو تغییر دهیم.))

این ربات هنوز که هنوزه دستخوش تغییراتی می شود تا بتواند تبدیل به یک ماشین و دستگاه بی نقص گردد. قطعا ظاهر دوست داشتنی این ربات می تواند توجه همه رو به خود جلب کند و فروش این دستگاه رو بیش از پیش افزایش دهد.

در ویدیو منتشر شده از این ربات ، فرد همراه با کانگورو قدم می زند و حتی سوار اون می شود.در بخشی دیگر کاربر تصمیم می گیرد تا موقعیت مکانی برای این دستگاه تعیین کند تا رفت و برگشتی داشته باشد. البته بخش های بی ربطی هم در این ویدیو وجود داشت که اظهار نظری راجع به اون نمی کنیم.

خیلی از شرکت ها به دنبال ایده هایی در زمینه خلق ربات هایی برای استفاده در سیستم حمل و نقل هستند و چند وقت پیش هم از تعدادی از این ایده ها رونمایی شد.مدل هایی در این زمینه تولید شده اند همانند رباتی به نام ۳E-B18 که یک ربات تک سرنشین بود یا ربات دیگری به نام ۳E – C18 که دارای فضای ذخیره برای قرار دادن وسایل افراد در داخل اون تعبیه شده بود.

اگر شما به دنبال خرید همچین رباتی هستید ، بهتر است که تابستان امسال سری به شهر لوس آنجلس بزنید و از مرکز تکنولوژی و فناوری ژاپن دیدن کنید.قطعا در این نمایشگاه با وسایل جذاب و فوق العاده ای مواجه می شوید که می توانند حسابی توجه شما رو به خود جلب کنند.

با سایت تکنو فناورانه زندگی کنید

نوشته ربات کانگورو : همراه همیشگی شما اولین بار در تکنو. پدیدار شد.

ربات کانگورو : همراه همیشگی شما


مقالات آموزشی