مرگ ویندوز فون رسما اعلام شد

مرگ ویندوز فون رسما اعلام شد

تکنو_ویندوز فون مرده است. این خبری است که شاید برای طرفداران ویندوزفون ناراحت کننده باشد، اما می تواند به عنوان یک پیشرفت برای مایکروسافت در نظر گرفته شود.

به نظر می رسد موجودی تمامی گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل ویندوز فون از فروشگاه اینترنتی مایکروسافت به اتمام رسیده است. این روزها که تنها دو سیستم عامل اندروید و iOS  در گوشی‌های هوشمند هستند که به شدت باهم به رقابت تنگاتنگی پرداخته‌اند و بازار گوشی‌های هوشمند را به طور تمام در اختیار خود قرار دارند، دیگر سیستم عامل ویندوز فون که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده می‌شد، شانسی برای حضور پررنگ و موفقیت آمیز نخواهد داشت.

مدتی است که  امیدها به پیشرفت و توسعه سیستم عامل ویندوز برای گوشی‌های هوشمند از بین رفته است . اکنون با مراجعه به فروشگاه مایکروسافت متوجه خواهیدش د  که موجودی  گوشی‌های هوشمند ویندوزی این شرکت به اتمام رسیده است.

اکنون تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی از آن  است که موجودی  گوشی‌های هوشمندی که از سیستم عامل ویندوز فون پشتیبانی می‌کرد، در فروشگاه اینترنتی مایکروسافت استور به پایان رسیده است. با این حساب، علاوه بر عدم تولید گوشی‌های جدید ویندوز فون، دیگر حتی مدل‌های قبلی این دسته از گوشی‌ها را نیز در این فروشگاه نخواهید یافت.

بنابراین، به نظر می رسد که مایکروسافت نیز پایان عمر گوشی‌های ویندوزی را پذیرفته است و بدین ترتیب وضعیت تمامی دستگاه‌های فروشگاه مایکروسافت را «ناموجود» اعلام کرده است. گوشی‌های متعددی از آلکاتل، نوکیا و اچ پی از جمله دستگاه‌های بودند که روزگاری توجه خیل عظیمی از کاربران را جلب می‌کردند اما هم‌اکنون دیگر حرفی برای گفتن ندارند.

ویندوزفون،سیستم‌عاملی است که توسط شرکت مایکروسافت برای گوشی‌های هوشمند ساخته شده و جانشین پلتفرم ویندوز موبایل شده است. ویندوز فوندر نوامبر ۲۰۱۰ معرفی شد. در سیستم عامل ویندوز فون بر خلاف ویندوز موبایل، مایکروسافت بجای نشانه گرفتن بازار شرکت‌های بزرگ، بازار مصرف کنندگان را نشانه گرفته است.

با ما در سایت تکنو همراه باشید

نوشته مرگ ویندوز فون رسما اعلام شد اولین بار در تکنو. پدیدار شد.

مرگ ویندوز فون رسما اعلام شد


مقالات آموزشی