روش دریافت عوارض نوسازی و بهای خدمات در شهرداری همدان تغییر کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر کاوسی‌امید پیش از ظهر چهارشنبه در کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان عنوان کرد: روش و مسیر دریافت عوارض نوسازی و بهای خدمات به‌منظور توسعه شهری باید تغییر کند.

وی با بیان اینکه نمی‌توان عوارض سال‌های گذشته را همراه با محاسبه جریمه آن دریافت کرد، افزود: اگر عوارض مرتبط با شهرداری در زمان مقرر پرداخت نشود، در پیشبرد اهداف مدیریت شهری مؤثر نخواهد بود و تبعات اقتصادی و اجتماعی آن به شهر برمی‌گردد.

کاوسی‌امید در ادامه گفت: گام نخست شهرداری همدان در راستای انعقاد تفاهم‌نامه با اصناف همراه با ۲۵ درصد تخفیف، موفقیت‌آمیز بود که انتظار می‌رود شرایط مطلوب‌تری فراهم شود؛ البته در گام دوم هم قرار است اخذ بهای خدمات بهره‌برداری از واحدهای تجاری واقع در کاربری مغایر به عنوان درآمد پایدار قلمداد شود.

وی گفت: باید تمام تمرکزمان را برای طراحی سیستم مناسب دریافت عوارض درنظر بگیریم تا بتوانیم به موقع از ظرفیت آن برای آبادانی و توسعه شهر بهره‌مند شویم.

کاوسی‌امید افزود: با توجه به اینکه اقشار مختلفی همانند اصناف در سطح جامعه تعریف شده است؛ می‌توان با طراحی سیستم مناسب، به مانند تفاهم نامه فی ما بین شهرداری و اصناف و اقشار در راستای دریافت عوارض کسب‌وپیشه، وارد تعامل همراه با تخفیفات ویژه و تعاون شویم.

وی با اشاره به روند دریافت عوارض کسب‌وپیشه پس از انعقاد تفاهم‌نامه با اصناف، اظهار کرد: منطقه یک شهرداری در سال گذشته ۹۵ میلیون تومان عوارض کسب و پیشه دریافت کرده بود که در ۴ ماهه سال ۹۸ به ۱۴۴ میلیون تومان رسیده و در منطقه ۲ هم در سال گذشته ۳۹ میلیون تومان رقم خورده بود که ۴ ماهه نخست امسال به ۹۷ میلیون تومان رسید.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه عملکرد مناطق ۳ و ۴ در زمینه دریافت عوارض کسب و پیشه قابل قدردانی است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله وجود دارد؛ ادامه داد: منطقه سه شهرداری در سال گذشته، ۸۷ میلیون تومان عوارض کسب‌وپیشه دریافت کرده بود که در ۴ ماهه نخست سال ۹۸ به ۱۱۳ میلیون تومان رسیده و در منطقه ۴ هم در سال گذشته از ۷۸ میلیون تومان در ۴ ماهه نخست امسال به ۱۶۰ میلیون تومان رسید.

کاوسی امید در ادامه دهه ولایت را دهه سعادتمندی خواند و گفت: بستر این دهه مبارک از قربانی کردن نفسانیت آغاز می‌شود و تمرینی است که مراتب اطاعت کردن از خداوند را به ما آموزش می‌دهد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان ادامه داد: عید غدیر مهم‌ترین روز تاریخ است؛ زیرا انسانها را از طریق ولایت و امامت به بالاترین درجات سعادت خواهد رساند.

کاوسی‌امید ابراز امیدواری کرد: شهرداری همدان با همکاری سایر دستگاه‌های فرهنگی، برنامه‌های فرهنگی مناسب و چندجانبه همگام با ایجاد شور و نشاط در شهر داشته باشد.

وی گفت: در این بین شورای شهر همدان با تأیید کمک هزینه ۲۰ میلیون تومانی به‌منظور اجرای یک برنامه هم‌افزایی بین تمامی دستگاه‌های فرهنگی در قالب مصوبه صحن شورا در این برنامه‌های فرهنگی مشارکت دارد و امیدواریم همگان بهره لازم را ببرند.

ارسال دیدگاه